ذخیره خودکار | ریکاوری فایل‌ها در ورد

ذخیره خودکار | ریکاوری فایل‌ها در ورد

ممکن است برای شما هم اتفاق افتاده باشد؛ پس از باز کردن نرم‌افزار ورد، متنی را در آن تایپ کرده‌اید و بدون ذخیره کردن، نرم‌افزار را بسته‌اید و بعد به متن دوباره نیاز پیدا کرده‌اید؟ و یا بعد از تایپ تعدادی از صفحات، نرم افزار ورد هنگ کند و بسته شود!!! در این مواقع چه راه حلی به ذهن می رسد؟ در ورد ۲۰۱۰ برای این مشکل چاره‌ای اندیشیده شده که در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا با این قابلیت آشنا شویم.

در نرم افزار ورد ویژگی‌ای به نام Auto save وجود دارد که اگر در هنگام کار با سند، مشکلی مانند برق رفتن، هنگ کردن و … پیش آمد و شما سند خود را ذخیره نکرده بودید، بلافاصله با اجرای دوباره نرم افزار Word پنجره Document Recovery باز شده و سند را از آخرین باری که خود Word ذخیره کرده در اختیار شما قرار می‌دهد.

اما فرض کنید شما نرم افزار Word را باز کرده‌اید و متنی را در آن تایپ کرده‌اید. بعد از اتمام کار بدون آنکه حتی یک بار این سند را ذخیره کنید دکمه Close را زده و به پیغام Save پاسخ No داده‌اید. اما بعد پشیمان شده و نیازمند متن تایپ شده هستید.

در این جاست که ورد ۲۰۱۰ به کمک شما می‌آید. برای بازگرداندن فایل مراحل زیر را دنبال کنید:

۱- از تب File، به قسمت Recent بروید.
۲- در پایین این صفحه همانطور که در شکل مشخص است بر روی Recover Unsaved Document کلیک کنید.
۳- پنجره‌ای باز شده که فایل شما در آن وجود دارد. با کلیک بر روی آن می‌توانید فایل خود را برگردانید.

البته برای دسترسی به این قسمت می‌توانید از همان تب File و قسمت Info مطابق شکل بر روی Manage Versions کلیک کنید و بعد Recover Unsaved Document را انتخاب کنید.

نکته: برای تنظیم مدت زمان ذخیره سازی خودکار توسط نرم‌افزار Word، مراحل زیر را دنبال کنید:

۱- از تب File روی Options کلیک کنید.
۲- از منوی سمت چپ بر روی Save کلیک کنید.
۳- در این پنجره ابتدا تیک گزینه Keep the last autosaved version, if I close without saving را بزنید و در قسمت Save AutoRecover information every … minutes عددی مطابق میل خود وارد کنید. حداقل مقدار می‌تواند ۱ دقیقه باشد. به این معنا که نرم‌افزار هر یک دقیقه به صورت خودکار فایل شما را ذخیره می‌کند.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.