فراخوان طرح پژوهشی برون دانشگاهی

فراخوان طرح پژوهشی برون دانشگاهی

طرح های پژوهشی برون دانشگاهی به گروهی از طرحهای پژوهشی اطلاق می گردد كه توسط اعضای هیات علمی دانشگاه ها در همکاری با موسسات علمی برون دانشگاهی، ارائه و اجرا می شود. اجرای این طرح ها بر اساس ضوابط موجود و در قالب مشخص با در نظر گرفتن اولویت های پژوهشی انجام می پذیرد .

موسسه بنیان پویا پژوه اندیشه – به عنوان اولین موسسه علمی کشور که در زمینه انتشار مجله، کتاب، برگزاری کارگاه، همایش و… مشغول فعالیت بوده – در خدمتی دیگر، اقدام به فراخوان “طرح پژوهشی” می کند. در گام اول، اولویت های پژوهشی را در رشته های مختلف علوم انسانی ارائه می دهد و در صورت درخواست دیگر رشته ها، موضوع در شورا پژوهشی موسسه بررسی خواهد شد.

جهت تصویب و انجام یک طرح پژوهشی در موسسه بنیان پویا پژوه اندیشه (دارای مجوز رسمی از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی)، ضروری است پژوهشگر، پس از دانلود فرم پرپزال (که لینک آن در ذیل آمده) و تکمیل، (به همراه تصویر کارت ملی و حکم کارگزینی) به ایمیل موسسه conf@ierf.ir ارسال نماید. طرح پیشنهادی پس از بررسی در شورای پژوهشی موسسه جهت تصویب و داوری به معاونت پژوهش ارسال می گردد و در صورت تصویب، قرارداد منعقد خواهد شد.

طرح پژوهشی

قرارداد طرح پژوهشی

روش بررسی طرح های پيشنهادی:

طرح های پژوهشی پس از بررسی اوليه جهت تعيين اولويت در جلسات که معمولا يکبار در ماه تشکيل می گردد مورد بررسی قرار می گيرد . اگر طرح در حيطه اولویت های پژوهشی موسسه (که لینک آن در ذیل آمده) باشد جهت داوری ارسال شده و در نهايت نتايج داوری در جلسه بعدی کارگروه مطرح و پس از بررسي نهايی، اصلاح، تصويب و يا رد می شود.

اولویت ها پژوهشی موسسه بنیان پویا پژوه اندیشه

ملاحظات مربوط به طرح پژوهشی:

-مجری طرح، عضو هیئت علمی یا استاد حوزوی می باشد (دانشجویان در صورت معرفی عضو هیئت علمی به عنوان مجری، می توانند تقاضای طرح پژوهشی داشته باشند)

– زمان آغاز طرح از تاریخ عقد قرارداد خواهد بود. مهلت اجرای قرارداد مطابق مصوبه موسسه بنیان پویا پژوه اندیشه، یک‌سال می‌باشد.

– گواهی اتمام طرح، منوط به ارائه یک مقالۀ پذیرفته شده در مجله موسسه با عنوان “آموزش زبان، ادبیات و زبان شناسی” است

– در صورت چاپ مقاله دوم در دیگر نشریات معتبر علمی (وزارت علوم/ Scopus /ISI /JCR) حاصل از اجرای قرارداد با ذکر حمایت موسسه در صفحه نخست مقاله، از پژوهشگر تقدیر به عمل خواهد آمد (تا سقف ده میلیون ریال).

– تاریخ پذیرش مقاله حداقل ۱ ماه بعد از تاریخ عقد قرارداد مذکور باشد.

– هر عضو هیئت علمی می تواند در سال نهایتا مجری دو طرح پژوهشی در موسسه باشد.

– ضروری است در مقاله های موظفی طرح های پژوهشی، به صراحت به موضوع استخراج مقاله از طرح پژوهشی مورد حمایت موسسه بنیان پویا پژوه اندیشه، اشاره گردد.