یکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲

ورشة أصول البحث العامة (کارگاه اصول جستجوی جامع)

ورشة أصول البحث العامة (کارگاه اصول جستجوی جامع) با همکاری دانشگاه بصره، مرکز آموزش‌های آزاد دانشکده اصول الدین قم و موسسه بنیان پویا پژوه اندیشه برگزار می گردد.

ورشة أصول البحث العامة (کارگاه اصول جستجوی جامع)

دریافت پیشینه پژوهش

درخواست پیشینه پژوهش و اطلاع از منابع مرتبط با پژوهش – که نقش موثری در انجام آن بوده- در اینجا ارائه می شود؛ بدین صورت که اساتید یا دانشجویان فرهیخته، موضوع پژوهش و اطلاعات مرتبط با آن ...

دریافت پیشینه پژوهش

نشریه زبان‌کاوی کاربردی (JSAL)

زمینه فعالیت این دوفصلنامه، ارائه­ ی یافته ­های جدید پژوهشی در حوزه‌های مرتبط با زبانشناسی کاربردی (آموزش زبان، روانشناسی زبان، جامعه شناسی زبان، زبانشناسی حقوقی، نشانه شناسی، تحلیل گفتمان و …) است.

نشریه زبان‌کاوی کاربردی (JSAL)

» فراخوان طرح پژوهشی

موسسه بنیان پویا پژوه اندیشه – به عنوان اولین موسسه علمی کشور که در زمینه انتشار مجله، کتاب، برگزاری کارگاه، همایش و… مشغول فعالیت بوده – در خدمتی دیگر، اقدام به فراخوان “طرح پژوهشی” می کند.

» فراخوان طرح پژوهشی

بسته های تشویقی نشریه آموزش زبان

به جهت ارتقای سطح علمی نشریه، مشاهده پذیری و رفرنس دهی به مقالات، در زمینه های زیر آماده همکاری با پژوهشگران ارجمند و ارائه بسته های تشویقی ذیل هستیم

بسته های تشویقی نشریه آموزش زبان

مهارت در نرم افزار ورد و پرسش و پاسخ آنلاین

در این بخش بیش از 40 یادداشت کاربردی، در خصوص مهارت‌های نرم افزار Word آمده و کاربران می‌توانند سوالات خود را از کارشناسان ما بپرسند

مهارت در نرم افزار ورد و پرسش و پاسخ آنلاین
افتتاحیه همایش ملی آموزش زبان، ترجمه و زبان شناسی

افتتاحیه همایش ملی آموزش زبان، ترجمه و زبان شناسی

با افتخار به اطلاع می رساند آیین افتتاحیه اولین همایش ملی آموزش زبان، ترجمه و زبان شناسی (نمایه ISC) شنبه ۱۰ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱، از سوی دانشگاه گیلان برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی موسسه بنیان پویا پژوه اندیشه، اولین همایش ملی آموزش زبان، ترجمه و زبان شناسی (نمایه ISC) از روز شنبه، ۱۰ اردیبهشت ماه، ساعت ۱۰ صبح در وبینار همایش دانشگاه گیلان برگزار خواهد شد.

مراسم افتتاحیه همایش با سخنرانی و خیر مقدم دکتر علی صفایی (ریاست محترم دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه گیلان و استاد تمام رشته ادبیات فارسی)،  آغاز می شود. و در ادامه آثار برگزیده همایش، توسط پژوهشگران، ارائه خواهد شد (امکان حضور و ارائه پژوهشگران از طریق موبایل یا تبلت یا کامپیوتر، وجود دارد. پیشنهاد می شود پژوهشگرانی که مقالات آنها ارائه می شود از هدفون، جهت حفظ کیفیت صدا، استفاده کنند). همچنین ارائه گزارش از سوی آقای دکتر شعبانی، دبیر محترم علمی همایش از دیگر بخش های مراسم افتتاحیه است.

همایش ملی آموزش زبان، ترجمه و زبان شناسی (نمایه ISC) با مشارکت دانشگاه گیلان و موسسه بنیان پویا پژوه اندیشه موفق به دریافت ۱۱۰ اثر از بین پژوهشگران دانشگاهی و حوزوی سراسر کشور شد که این موفقیت را مدیون مشارکت خوب پژوهشگران و صاحبان آثار همایش می داند.

لازم به ذکر است مجموعه مقالات برگزیده پس از دریافت مجوزهای انتشار پس از برگزاری در سایت موسسه به آدرس (Ierf.ir) رونمایی و قابل دانلود خواهد بود. گواهی های همایش نیز پس از برگزاری همایش، به تدریج به ایمیل پژوهشگران ارسال خواهد شد. از آنرو که همایش به صورت مجازی برگزار می شود تنها به شرکت کنندگان در وبینار همایش، گواهی حضور تقدیم می شود. وبینار همایش ملی آموزش زبان، ترجمه و زبان شناسی (نمایه ISC) از ساعت ۱۰ صبح به آدرس زیر در دسترس می باشد:

ورود به همایش

پیش از ارتباط با دبیرخانه، به نکات زیر توجه فرمایید:

۱- در لیست زیر، عناوین مقالات و نوع پذیرش، قابل مشاهده است.

مشاهده لیست آثار و نوع پذیرش

در ذیل توضیحاتی در خصوص نوع پذیرش، تقدیم می شود:

در این همایش آثار در سه سطح (برگزیده برای چاپ یا برگزیده برای ارائه یا پذیرش به عنوان چکیده)، پذیرش شده است.

مقالات برگزیده به عنوان چکیده: آثاری که متن کامل، موافقت داوران را کسب نکرده یا در ابتدا به صورت چکیده ارسال شده، به همین خاطر، پذیرش چکیده برایشان صادر شده است.

مقالات برگزیده برای چاپ: آثاری که متن کامل اثر، امتیاز لازم داوران را کسب کرده، و به عنوان پذیرش برای چاپ، انتخاب شده اند.

مقالات برگزیده برای ارائه: مقالاتی که امتیاز بالاتری را نسبت به سایر آثار، کسب کرده اند، به عنوان برگزیده برای ارائه و سخنرانی انتخاب شده اند که در روز برگزاری همایش، ارائه خواهند شد.

لازم به ذکر است تمام آثار (برگزیده برای چاپ یا ارائه یا چکیده) در مجموعه آثار همایش به چاپ می رسد.

۲- مقالاتی که به عنوان مقالات برگزیده برای ارائه، انتخاب شدند در روز برگزاری همایش بایستی در وبینار حضور داشته باشند و متناسب با ترتیب اعلامی، به ارائه اثر خود بپردازند. (احتراما لازم به ذکر است در صورت عدم حضور صاحب اثر، از تقدیم گواهی ارائه، معذور خواهیم بود)

۳- مجموعه مقالات همایش ۴ جلد و یک مجلد مجموعه چکیده ها، بوده و ترتیب آن بر اساس حروف الفبا و نام خانوادگی مولف اول، می باشد که به محض تکمیل، در اختیار پژوهشگران ارجمند قرار می گیرد.

۴- از آنرو که همایش به صورت مجازی برگزار می شود تنها به شرکت کنندگان در وبینار همایش، گواهی حضور تقدیم می شود. (از اینرو بعد از ورود به لینک وبینار، از گزینه میهمان وارد شوید و سپس نام خانوادگی خود را به فارسی، تایپ کنید. احتراما تنها به اسامی ای که در وبینار، ثبت شود گواهی حضور تقدیم می شود)

۵- از آنرو که اطلاعیه های همایش به چندین صورت در سایت،کانال واتساب، کانال تلگرام، ایمیل و سامانه پیامکی اطلاع رسانی می شود با عضویت یا چک کردن این پایگاه ها، به موقع از اطلاع رسانی ها با خبر شوید. بدیهی است بعد از سپری شدن موعد مشخص شده در اطلاعیه، از ارائه خدمت منقضی شده معذوریم. لطفا پژوهشگرانی که تلفن همراه خود را در مقاله درج نکرده اند، شماره همراه خود را به ایمیل همایش ارسال کنند تا در سامانه پیامکی ثبت شود.  

۵- نحوه دریافت گواهی ها و مجموعه آثار همایش، در اطلاعیه های بعدی، به اطلاع می رسد.

در زمینه همایش می توانید در همین درگاه، ذیل اطلاعیه مربوطه، سوالات خود را پرسیده و منتظر دریافت پاسخ آن، در همینجا باشید.

برای مطالعه لیست اطلاعیه های این همایش، اینجا  کلیک فرمایید

نظر بدهید ...
 1. محدثه حوزان

  سلام و احترام
  برای مقالاتی که در لیست ارائه قرار گرفته اند نیاز به تهیه پاورپوینت هست؟

  • روابط عمومی

   با سلام اختیاری است. مهم ارائه است که با توجه به زمان، به ترتیب نام پژوهشگران خوانده می شود.
   زمان ارائه بین ده دقیقه تا ۱۵ دقیقه می باشد

 2. جمال فرزندوحی

  مقاله ما با عنوان « بررسی تطبیقی نقش مباحث لغوی وجوه و نظائر در ترجمه قرآن کریم» در چه ساعتی ارائه شود؟

  • روابط عمومی

   با سلام . با توجه به محدود بودن زمان همایش، به ترتیب امتیاز مقالات ارائه می شود

قالب وردپرس